Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Anket Rss Reklam Künye İletisim
Atayurt Haber
Taner CIKIT

Bir ‘’yılan hikayesi’’daha son buldu…

04 Nisan 2017, 09:58

Taner CIKITBir ‘’yılan hikayesi’’daha son buldu… 

2012 yılı sonlarından itibaren Yapracık Konutlarının bir sağlık ocağına kavuşması için önce şahsım olarak; sonrasında Yurt Yap Der derneğimizin kurulmasıyla dernek olarak sizlerle beraber yürüttüğümüz uzun mücadelenin sonunda nihayet sağlık ocağımız(ASM) açılmıştır. 

Bu uzun zaman süresince neler yaşandığını hatırlamak ve hatırlatmak için dilerseniz kısaca hafızalarımızı tazeleyelim. 

Yapracık Konutlarına ilk taşınanlar hatırlayacaklardır. Evlerimizi teslim alıp oturmaya başladığımızda evlerimizde yaşadığımız eksiklerin yanında bölgemizde de günde 3 sefer yapan EGO otobüsü dışında hiçbir şey yoktu. Bu süreçteki çabalarımız ve o dönemde Ankara Halk Sağlığı müdür yardımcısı olan sayın Rahmi Acar beyin yardımları ile 2013 yılı sonunda 4. bölge Y-21 blokta sağlık ocağı açılmış ancak bir komşumuzun şikayeti üzerine Şubat-2014 te kapatılarak Turkuaz’da bulunan binaya taşınma kararı verilmişti. 

İşte o günlerden bu günlere gelebilmek için, Yapracık Konutları sakinleri olarak uzun bir süre beklememiz gerekti. 

11,03,2014 tarihinde TOKİ tarafından ihale edilerek 24,06,2014 tarihinde yer teslimi yapılan ve 210 günde teslim edilmesi öngörülen ASM binalarından (5.Bölge) ilkinin temeli, müteahhidin tüm oyalamaları sonucu ve Etimesgut Belediye Başkanımız sayın Enver Demirel beyin de yardımlarıyla yaklaşık bir yıl sonra atılabilmişti. Uzun bir süre devam eden inşaat sürecinin ardından nihayet 27,10,2016 tarihinde Ankara Halk Sağlığı kurumundan gelen heyet kesin teslim işlemlerini gerçekleştirerek binayı TOKİ den teslim almıştı.

Kesin teslim işlemlerinin hemen ardından Yurt Yap Der derneğimiz o dönemde Ankara Halk Sağlığı Müdürü olan sayın Rahmi Acar bey ile bir dizi görüşme gerçekleştirmiş, bu görüşmenin sonucunda da Turkuaz’da bulunan doktorların atamaları yapılarak, telefon ve internet bağlantılarının ardından ASM nin hemen açılması için karar verilmiştir. Ancak sonrasında bizler adına bir dizi talihsizlikler yaşanmış; önce sayın Rahmi Acar beyin istifası ile Halk Sağlığı kurumunda bir görev değişikliği yaşanmış, ASM binasında su boruları patlamış, binanın doğalgaz projesinin yapılmadığı anlaşılmış, bu duruma bir de görevli doktorların isteksizlikleri eklenince 5. bölge ASM nin açılması bir müddet daha gecikmiştir. 

Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen 03,04,2017 tarihi itibariyle 5. bölgedeki ASM açılmıştır. Ancak 10 bin konutluk bir bölgede bu sağlık ocağının da tek başına yeterli olmayacağı aşikardır. Dolayısıyla 8. bölgede bulunan ASM nin de bir an evvel hizmete girmesi gerekmektedir. Geçmişte yaşadığımız tecrübeler bizlere göstermektedir ki, bu ASM nin de en yakın zamanda hizmete girmesi için geçmişte olduğu şekilde tüm kişi ve kurumlarımızla topyekun mücadelemize devam etmemiz gerekmektedir. Aksi takdirde 8. bölge ASM nin de açılması oldukça uzun bir zaman alacaktır. 

Yapracık Konutlarının en önemli ihtiyaçlarının başında gelen ASM binasının açılmasında emeği geçen başta Etimesgut Belediye Başkanımız sayın Enver Demirel bey olmak üzere, ilk günden istifa ederek ayrıldığı güne kadar bizden yardımlarını esirgemeyen dönemin Ankara Halk Sağlığı Müdürü sayın Rahmi Acar bey ve ekibine, Sağlık Bakanlığı personeli dernek üyelerimize ve bireysel olarak konunun takipçisi olan tüm komşularımıza derneğimiz adına teşekkür eder, açılan ASM nin mahallemize hayırlı olmasını dilerim. 

Yurt Yap Der

Başkan

Taner CIKIT

 

Bu haber 2032 defa okunmuştur.

Taner CIKIT Taner CIKIT
Bir ‘’yılan hikayesi’’daha son buldu…

Tüm fotoğraflar

  İŞ GELİŞTİRME
 

İŞ GELİŞTİRME

İzlenme:3660

   
  YÖNETİM
 

YÖNETİM

İzlenme:3770

   
  Geleceğin araçları nasıl olacak?
 

Geleceğin araçları n

İzlenme:3886

   
  Dünyanın en etkili 50 müslümanı
 

Dünyanın en etkili 5

İzlenme:4340

   

Tüm videolar

  Yurt-Yap-Der
 

Yurt-Yap-Der

İzlenme:1956

   
  2017 ATAYURT TANITIM FİLMİ YARIŞMASI Osman ARSLAN - Üçüncülük Ödülü
 

2017 ATAYURT TANITIM

İzlenme:1226

   
  ATAYURT TANITIM FİLMİ YARIŞMASI Yarkın ÇELİK - İkincilik Ödülü
 

ATAYURT TANITIM FİLM

İzlenme:996

   
  ATAYURT TANITIM FİLMİ YARIŞMASI Merve Aydoğdu ÇELİK - Birincilik Ödülü
 

ATAYURT TANITIM FİLM

İzlenme:786

   
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

HAVA DURUMU


Atayurt Haber
Tüm hakları saklıdır.
TheBaykus.com - Haber Sitesi Kur - Havacılık Haberleri - Campus Tasarim