Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Anket Rss Reklam Künye İletisim
Atayurt Haber
Atayurt hala gri...Tarih 26 Nisan 2017, 13:59 Editör: Editör

Atayurt hala gri...

Ankara’da yeşil alan çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor!!! Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin bu konuda yaptıklarını söyledikleri çalışmalarla ilgili paylaştıkları görsel ve açıklamalar ardı ardına geliyor. Ancak  Atayurt Mahallesi ve çevresi nedense bu çalışmalardan bir türlü faydalanamıyor. Büyükşehir’in beş yıl içerisinde neredeyse yaptığı tek iş olan refüj ve sonrasındaki yeşillendirme çalışması da Atayurt’u gri olmaktan kurtaramadı. Bahar aylarının gelişiyle beraber, dikilen bütün çalıların kuruduğu, yapılan ağaçlandırmanın da yarım bırakıldığı görülüyor.

   Sonuç olarak; aşağıdaki haberde yemyeşil ve rengarenk görünüme kavuştuğu söylenen Ankara’da, Atayurt Mahallesi hala bozkır, hala gri... Bölge sakinleri ise bu çalışmaları kendi yaşam alanlarında da görmek istiyorlar. 

Ankara Yemyeşil ve Rengarenk Görünüme Kavuşuyor!!!   

Uzun yıllar boyunca “bozkır”, “gri şehir” olarak bilenen Ankara, Büyükşehir Belediyesi’nin hummalı çalışmaları sonucu yemyeşil ve rengarenk görünüme kavuşuyor.

Kentin önemli arterleri, bulvarlar, caddeler, rekreasyon alanları, parklar gibi şehrin dört bir tarafını her mevsim çiçeklerle bezeyen Büyükşehir Belediyesi, bu yıl içinde 10 milyon çiçek dikmeyi planlıyor.

Melih Gökçek, Başkent’in dev rekreasyon alanlarına, parklarına, ana arterlerine, bulvar ve caddeler boyunca yan bantlara, yeşil alanlara, çiçeklerle, farklı motifler oluşturulduğunu söyledi. Başkan Gökçek, şu bilgileri verdi:

Şehrin uygun görülen her noktasını çiçeklerle nakış nakış dokuyoruz. Bu yıl Ocak ayından beri 4 ayda 2,5 milyon çiçeği toprakla buluşturduk. Bu yıl içinde7,5 milyon çiçek daha dikerek, 10 milyon çiçeğe ulaşacağız. Diktiğimiz çiçeklere, bulunduğu yerin önemine göre desenler ve motifler uyguluyoruz. Anadolu Bulvarı’nda semazen, Protokol Yolu’nda kelebek, Havaalanı Yolu’nda Ankara logosu gibi figürlerle, yolculara renkli ve huzurlu seyahat etme olanağı sunuyoruz. Bunların yanı sıra parklarımızda da çiçeklerle görsel bir şov sunuyoruz. Göksu Parkı, Harikalar Diyarı, Dikmen Vadisi ve Mavi Göl’e dikilen binlerce yazlık çiçekle, ziyaretçilerimizi ağırlamaya devam ediyoruz.” 

-“MEVSİMSEL ZORLUKLARI AŞIYORUZ”

Dikimi yapılan ve yapılacak olan tüm çiçekleri, Başkent iklimine uyum sağlayacak türden seçtiklerine dikkat çeken Gökçek, Ankara’yı mevsimlik bahçe çiçekleriyle donatırken, bölgede yetişen ve Ankara iklimine uyum sağlayan güzel çiçeklere her zaman öncelik verdiklerini vurguladı.

Başkent Ankara’da mevsimsel şartlar göz önüne alınarak, kurak geçen yaz aylarına dayanıklı çiçeklerin tercih edildiğini belirten Gökçek, “Ankara, konum olarak her mevsimin belirgin yaşandığı illerden biri. Yaz aylarının sıcak geçmesi peyzaj çalışmalarımızı her ne kadar zorlaştırsa da her mevsim olduğu gibi bu yaz da vatandaşlarımıza rengarenk bir Ankara sunmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mevsimsel zorlukların Ankara’yı güzelleştirmemize engel olmasına müsaade etmiyoruz. Tüm zorlukların üstesinden geliyoruz Allah’ın izniyle” diye konuştu. 

“ANKARA’YA GELENLERİ ÇİÇEKLERLE KARŞILAYACAĞIZ”

Gökçek, birbirinden farklı rengarenk, onlarca çiçek türünün bu yıl içinde Ankara genelinde dikiminin tamamlanacağını belirtirken, şunları söyledi:

“Göreve geldiğimiz günden itibaren her geçen gün daha yeşil ve rengarenk olması için ekiplerimizle gece gündüz çalıştık. Çalışmalarımız bu yıl da hız kesmeden devam edecek. Ankara merkezinde olduğu gibi uzak ilçelerimizin de birer çiçek bahçesi olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Sardunya, petunya, begonya, papatya, kadife, ateşçiçeği, vapurdumanı gibi onlarca çeşit çiçeği Ankara’nın çeşitli yerlerine dikeceğiz. Bu yıl içinde uzak yakın demeden Ankara’nın tüm ilçelerine 10 milyon çiçek dikimini gerçekleştireceğiz. Adana, Aksaray yönünden gelenleri Şereflikoçhisar’dan; İzmir, Eskişehir yönünden gelenleri ise Polatlı’dan, Ankara’nın renkli görüntüleri karşılayacak.”Haberankara


  |  Bu haber 1578 defa okunmuştur.

Yaşam  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Çocuk ve terör

Çocuk ve terör Çocuk ve terör

Kışın vazgeçilmezi: Ayva tatlısı

Kışın vazgeçilmezi: Ayva tatlısı Kışın vazgeçilmezi: Ayva tatlısı

Kek, pasta ve hamur işinin püf noktaları

Kek, pasta ve hamur işinin püf noktaları Kek, pasta ve hamur işinin püf noktaları

2016-2017 Sonbahar Kış Modası

2016-2017 Sonbahar Kış Modası 2016-2017 Sonbahar Kış Modası

DİKKAT! KESİNTİ VAR.

DİKKAT! KESİNTİ VAR. DİKKAT! KESİNTİ VAR.

MODAYA ANKARA YÖN VERECEK.

MODAYA ANKARA YÖN VERECEK. MODAYA ANKARA YÖN VERECEK.
Taner CIKIT Taner CIKIT
Bir ‘’yılan hikayesi’’daha son buldu…

Tüm fotoğraflar

  İŞ GELİŞTİRME
 

İŞ GELİŞTİRME

İzlenme:3660

   
  YÖNETİM
 

YÖNETİM

İzlenme:3774

   
  Geleceğin araçları nasıl olacak?
 

Geleceğin araçları n

İzlenme:3888

   
  Dünyanın en etkili 50 müslümanı
 

Dünyanın en etkili 5

İzlenme:4342

   

Tüm videolar

  Yurt-Yap-Der
 

Yurt-Yap-Der

İzlenme:1956

   
  2017 ATAYURT TANITIM FİLMİ YARIŞMASI Osman ARSLAN - Üçüncülük Ödülü
 

2017 ATAYURT TANITIM

İzlenme:1228

   
  ATAYURT TANITIM FİLMİ YARIŞMASI Yarkın ÇELİK - İkincilik Ödülü
 

ATAYURT TANITIM FİLM

İzlenme:998

   
  ATAYURT TANITIM FİLMİ YARIŞMASI Merve Aydoğdu ÇELİK - Birincilik Ödülü
 

ATAYURT TANITIM FİLM

İzlenme:786

   
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

HAVA DURUMU


Atayurt Haber
Tüm hakları saklıdır.
TheBaykus.com - Haber Sitesi Kur - Havacılık Haberleri - Campus Tasarim