Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Anket Rss Reklam Künye İletisim
Atayurt Haber
Yönetim krizi oraya da sıçradı.Tarih 07 Ekim 2016, 10:26 Editör: Editör

Yönetim krizi oraya da sıçradı.

Site yönetimleri krizi Yapracık Odtü Konutları’na da sıçradı.

 

   Yapracık Odtü Konutları’nın site yönetimleri için Emlak Yönetim ile anlaşmasının ardından, hemen hemen bütün TOKİ yapılaşmalarında yaşanan yönetim sıkıntıları Yapracık Odtü Konutları’na da sıçradı.  

  Yapracık Odtü Konutları sakinleri, yaşanan sıkıntıların  yeterli hizmet olmadığı halde alınan yüksek aidatlardan ve etrafı henüz duvarla çevrili olmayan sitede güvenlik elemanı çalıştırılmasından kaynaklandığını; kendi içlerindeki ilgisiz ve vurdumduymaz  kimselerin de bu uygulamalara çanak tuttuğunu belirtiyorlar.

   Bir başka sorun da henüz marketi bile olmayan sitenin sosyal tesis olarak yapılan ortak alanın bir bölümünün, site sakinlerinin onayları alınmadan yönetim binası olarak kullanılmaya başlanması gibi gözüküyor. Zaman zaman Odtü Yerleşkesi’nde sakinler ile yönetimin bir araya gelerek yaptığı toplantılardan da karşılıklı bir sonuç alınamıyor. 

   Sorunlarını dile getirip, tartışmak ve seslerini duyurabilmek için sosyal medyada örgütlenerek bir grup kuran sakinler; seslerini buradan duyurmaya, sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyorlar. 

   Grup kurucularından Mustafa Yaman bey; hem yönetim hem de ilgisiz sakinlerden şu sorulara cevap beklediklerini söylüyor: 

1-Güvenlik ekibi alımında ihale yapılmış mıdır?

2- İhale sonucu katılan firmaların teklifleri nelerdir ve hangi firmada hangi bedel üzerinden kalmıştır?

3- Yukarıdaki işlemler yapılmadan direk eleman alımı yapıldıysa ilgili firma ile nasıl bir sözleşme yapılmıştır?

4- İlgili firmanın Emlak Yönetim A.Ş. firmasıyla fiziki bir bağı var mıdır? Yine hali hazırda yönetimde bulunan Emlak Yönetim A.Ş. çalışanlarıyla herhangi bir fiziki bağları var mıdır?

5- İlgili firma ile yapılan sözleşmedeki eleman ücretlendirmesi ve firma kârı hesaplaması yapılmış mıdır? Yapıldıysa ne kadara sonuçlanmıştır? Şu günde asgari ücretlendirme yapılan güvenlik elemanları için tüm giderler dahil en fazla 2500 TL bedel ödenebiliyorken bu rakamın hala aylık 3600 TL'de tutuluyor olması sizi rahatsız etmemekte midir?

6- Yaklaşık 3 aylık bir teslimat sürecinden sonra hâla sitemizde 72 kişinin oturuyor olması sizleri rahatsız ediyor mu?

7- Bu oranın sebebinin sadece ve sadece aidat bedelinin yüksek olmasından kaynaklandığının farkında mısınız? Satış ve kiralama yapılamamasının tek suçlusunun yine aidat bedeli olduğunun farkında mısınız?

8- Emsallerinde ve hatta havuzlu/güvenlikli sitelerde aidatların 150 TL olduğunun farkında mısınız?

9- Emlak Yönetim A.Ş. 'nin diğer TOKİ yapılaşmalarındaki çoğu sitelerle mahkemelik olduğunun bilincinde misiniz?

10- Emlak Yönetim A.Ş.'nin diğer TOKİ yapılaşmalarında benzer işleri 80 TL aidat ile yaptığını ilk toplantıda belirtmiş olmasına rağmen ısrarla neden 200 TL üzerinde fiyatları ödemek gibi bir çaba içerisindesiniz?
 

11- Sözleşme/anlaşma yapılan güvenlik firmasıyla ne kadar süreli bir anlaşma yapılmıştır? Emlak Yönetimin 1 yıllığına görevde olacağı söylenmişti. 9-10 aylık bir anlaşma mı yapılmıştır? Yoksa daha fazla mı? Kendi görev süreleri dışında bir anlaşma yapamayacaklarının bilincinde olup takipçisi oldunuz mu?

12- Aidatların hesaplanmasında diğer TOKİ konutlarındaki giderlerin neden yaklaşık 2 katı hesap edilmiştir? Bunun sebebinin sorulması ve araştırılması isteği neden geçiştirilmeye çalışılıyor hiç düşündünüz mü?

13- 3 aylık dönemde yapılan harcamaların nereye nasıl kullanıldığının bilgisi neden paylaşılmamıştır hiç düşündünüz mü?

14- Kapı girişlerinin teke düşürülmesi ve diğer kapının otomatik açılması yönündeki talebimize kapı açılırsa kapanana kadar giren girer düşüncesinde olan sözde yöneticilerin tüm çevresi açık bir siteye güvenlik ekibinin gerekliliğinin ne kadar doğru olduğunu düşünüyorsunuz?

15- İlgili güvenlik ekibi bölgenin ağır kış koşullarında dışarıda dolaşamayacağını göz önünde bulundurursak yine sözde güvenlik zaafiyetinden doğacak sorunların tazminini yönetimden isteyecek misiniz?

16- Güvenlik ekibinin kabinleri olmadığından bu ekip ağır kış şartlarında nerede kalacaklardır? Duvar yapımından sonra ekibin getirilmesinin çok daha mantıklı olabileceği konusunda nasıl bir girişiminiz oldu?

Atayurthaber  |  Bu haber 4704 defa okunmuştur.

Tek Haber  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Polis 'yolculuk nereye' diye sordu, biri Bursa biri İstanbul deyince yakalandılar

Polis 'yolculuk nereye' diye sordu, biri Bursa biri İstanbul deyince yakalandılar Ankara'da İran plakalı bir aracı durduran polis 'Yolculuk nereye?' diye sordu. Aracın sürücüsü Bursa, y...

Ankara'da Ulaşımda Yeni Dönem!

Ankara'da Ulaşımda Yeni Dönem! Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, yeni düzenleme ile Ankara'da tek karla ulaşımların sağlanabile...

Başkentray martta raya inecek

Başkentray martta raya inecek TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Başkentray’ın mart ayının ilk çeyreğinde raya ineceğini belirterek, “Sincan-Kayaş ar...

Sabancı Bulvarı Bağlıca’ya yarın bağlanıyor

Sabancı Bulvarı Bağlıca’ya yarın bağlanıyor Sabancı ve Bağlıca bulvarlarını birbirine bağlayacak 5 kilometrelik bağlantı yolunda çalışmalar tamamlandı

Ankarakart'ta FLAŞ Değişiklik!

Ankarakart'ta FLAŞ Değişiklik! Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Başkent’lilerin talep ve isteklerini dikkate alarak yeni ...

Yaya Vatandaşa Araç Çarptı

Yaya Vatandaşa Araç Çarptı Ne olduğunu anlamadı bile

“Ankara’ya Değer Katanlar 2017” Ödülü Kuğulu Park’a Geldi

“Ankara’ya Değer Katanlar 2017” Ödülü Kuğulu Park’a Geldi Ankara Ticaret Odası tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Ankara Marka Festivali’nde, “Ankara’ya Değer Katanlar 20...

Arazi Düzenlemesi

Arazi Düzenlemesi Yurt Yap Der genel sekreterimiz Ferda Esin hanımın girişimleri ve Alaattin Erkaya beyin katkılarıyla 2. Etap B1-5 i...

Ankaralılara Müjde

Ankaralılara Müjde Ankaralılara Müjde
Taner CIKIT Taner CIKIT
Bir ‘’yılan hikayesi’’daha son buldu…

Tüm fotoğraflar

  İŞ GELİŞTİRME
 

İŞ GELİŞTİRME

İzlenme:3660

   
  YÖNETİM
 

YÖNETİM

İzlenme:3774

   
  Geleceğin araçları nasıl olacak?
 

Geleceğin araçları n

İzlenme:3888

   
  Dünyanın en etkili 50 müslümanı
 

Dünyanın en etkili 5

İzlenme:4342

   

Tüm videolar

  Yurt-Yap-Der
 

Yurt-Yap-Der

İzlenme:1956

   
  2017 ATAYURT TANITIM FİLMİ YARIŞMASI Osman ARSLAN - Üçüncülük Ödülü
 

2017 ATAYURT TANITIM

İzlenme:1228

   
  ATAYURT TANITIM FİLMİ YARIŞMASI Yarkın ÇELİK - İkincilik Ödülü
 

ATAYURT TANITIM FİLM

İzlenme:998

   
  ATAYURT TANITIM FİLMİ YARIŞMASI Merve Aydoğdu ÇELİK - Birincilik Ödülü
 

ATAYURT TANITIM FİLM

İzlenme:786

   
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

HAVA DURUMU


Atayurt Haber
Tüm hakları saklıdır.
TheBaykus.com - Haber Sitesi Kur - Havacılık Haberleri - Campus Tasarim